Patronat szkoły wyższej

Forma aktywnej współpracy uniwersytetu ze szkołą ponadpodstawową.

II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja w Lubartowie zostało objęte edukacyjnym patronatem wielu prestiżowych państwowych uczelni wyższych.

logo napis duze

Dzięki nawiązywanym między placówkami umowom młodzież z naszej szkoły może poznać środowisko akademickie oraz jego zwyczaje, a także skorzystać z doświadczeń wybitnych naukowców i dydaktyków. Uczniowie uczestniczą w organizowanych przez uczelnię konferencjach, warsztatach i innych wydarzeniach naukowych oraz podejmują wyzwania edukacyjne w formie udziału w konkursach i projektach. Biorąc czynny udział w otwartych wykładach akademickich poszerzają swoje zainteresowania i mają szansę na przemyślany, świadomy wybór przyszłego kierunku kształcenia.

II LO podpisało patronackie umowy z następującymi uczelniami:

Patronat Filologii Polskiej UMCS
Patronat Instytutu Filologii Słowiańskiej Wydziału Humanistycznego UMCS
Patronat Instytutu Historii UMCS
Patronat Wydziału Politologii UMCS
Patronat Wydziału Chemia UMCS
Patronat TOPR-u
Patronat Instytutu Fizyki UMCS
Patronat Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS nad klasami z rozszerzeniem z geografii
KLASY AKADEMICKIE SGH
AKADEMIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI SGGW
WAT patronem naukowym II LO