12 grudnia w II Liceum Ogólnokształcącym w Lubartowie odbyły się warsztaty dla dziewcząt z klas I, II i III pt. „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie. Zachowania ryzykowne. Profilaktyka, diagnoza, interwencja”. Przeprowadził je doktor Marcin Bednarczyk z Centrum Mediacji i Ekspertyz Sądowych w Radomiu.

IMG 20231111 211836

6 i 7 listopada 2023 r. uczniowie klas pierwszych spotkali się na warsztatach profilaktycznych z Krzysztofem Piersą, terapeutą i cenionym specjalistą w dziedzinie cyberzagrożeń i uzależnień od gier komputerowych, internetu oraz telefonów komórkowych.

IMG 20231023 212351

20 października uczniowie klasy II J spotkali się z panią dietetyk Dorotą Herbarczuk. Pani dietetyk rozmawiała z młodzieżą na temat zdrowego stylu życia. Omówiła choroby wynikające z nieprawidłowego odżywiania: anoreksję, bulimię ortoreksję, epizody objadania się. Mówiła o produktach, które warto codziennie spożywać, jak również o tych, których należy unikać.

IMG 20231023 212343

17 października w II Liceum Ogólnokształcącym im P. Firleja w Lubartowie odbywają się spotkania młodzieży z klas II z dzielnicowym z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie Pawłem Chomiczem.

DSC 0167

Życie bez nałogów jest wolne od ograniczeń, jakie narzucają nam palenie, picie alkoholu czy branie narkotyków. Nie potrzeba dodatkowego „paliwa” i ekstremalnych doświadczeń, aby poczuć prawdziwą wolność.

uczniowie z ii lo dyskutowali o hejcie i innych zagroeniach w internecie 9 20230306 2026766018

W środę 1 marca 2023 r. gościem II LO był Krzysztof Piersa, terapeuta i ceniony specjalista w dziedzinie cyberzagrożeń i uzależnień od gier komputerowych, internetu oraz telefonów komórkowych. Jest on autorem poradników “Komputerowy Ćpun” “Komputerowy Ćpun 2.0” “Trener Marzeń” oraz “Złota Rybka w Szambie”. Pan Piersa pracował także jako jako trener e-sportowy, dziennikarz gamingowy i youtuber, więc posiada olbrzymią wiedzę i doświadczenie z zakresu nowych technologii. Tą wiedzą w niezwykle ciekawy sposób podzielił się z młodzieżą z II LO w Lubartowie.