academica

Miło nam poinformować, że biblioteka szkolna uzyskała dostęp do platformy ACADEMICA: największej w Polsce Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych. Academica umożliwia dostęp do ponad 3 milionów publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, zgromadzonych w Bibliotece Narodowej, zarówno z domeny publicznej jak i chronionych prawem autorskim.

czytaj pl

Biblioteka szkolna włączyła się w kolejną edycję akcji czytelniczej „Upoluj swoją książkę”. Akcja potrwa przez cały listopad i ma charakter bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych e-booków i audiobooków.

Aby wziąć w niej udział, należy pobrać darmową aplikację Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR znajdujący się na jednym z trzech plakatów zamieszczonych na terenie szkoły i w bibliotece.

wyniki konkursow bibliotecznych

Miło nam poinformować o wynikach szkolnych konkursów bibliotecznych dla klas pierwszych i drugich. Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w konkursie „Fraszka o książce”. Laureatami zostali:

I miejsce – Alicja Zbiciak - klasa 1c,

II miejsce – Iga Kawałek - klasa 1b,

III miejsce – Martyna Hulajko - klasa 1b, Maciej Osior - klasa 1a.

rozstrzygnicie szkolnego konkursu czytelniczego kto jest autorem

Przez 2 tygodnie uczestnicy zmagali się z zadaniami konkursowymi. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem - przystąpiło do niego 45 uczniów klas trzecich. Komisja konkursowa po podsumowaniu punktów nagrodziła następujące osoby:

I miejsce - Wiktoria Czerska kl. 3D,

II miejsce - Karolina Tarnas kl. 3C,

III miejsce - Jakub Ścierzyński kl. 3G.