poznajPolske

Miło nam poinformować, że II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja w Lubartowie przystąpiło do projektu "Poznaj Polskę".

Jest to przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki, które jest częścią POLSKIEGO ŁADU.

Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

Przyznawane przez Ministra w formie dotacji celowej środki finansowe przeznaczane są na dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi.

W ramach projektu uczniowie II LO w I semestrze roku szkolnego 2023/2024 r. wezmą udział w trzech wycieczkach edukacyjnych.